Zastosowanie nowoczesnych taśm ledowych

Technika oświetleniowa na przełomie ostatnich kilkunastu lat przeżyła ogromna rewolucje za sprawą szybko postępującego rozwoju nowych technologii. Dziś nie wystarczają nam już żarówki energooszczędne i ich rozmaite kształty. Teraźniejsza technika oświetleniowa idzie w kierunku jeszcze bardziej ekonomicznego i jeszcze bardziej uniwersalnego oświetlenia, jakim jest oświetlenie ledowe.

Jednym z rodzajów wspomnianego oświetlenia ledowego prócz przypominających tradycyjne żarówki są taśmy led. Przeznaczenie taśm ledowych może być bardzo różne, jednak najczęściej są one wykorzystywane, jako oświetlenie dekoracyajne, bezpośrednie i dodatkowe. Ponieważ taśmy led są dostępne w rożnych kolorach możemy komponować z nich bardzo różne aranżacje oświetleniowe.

Taśmy led w kuchniach nowoczesnych

Jako oświetlenie podstawowe znakomite zastosowanie taśmy led mogą mieć w kuchniach, umieszczane pod krawędziami wiszących szafek, w łazienkach, ale i jako oświetlenie sufitowe skomponowane we wzory geometryczne lub całkiem inne abstrakcyjne kształty.

taśmy ledOświetlenie dodatkowe to kompozycje sypialni, przedmiotów w pomieszczeniach mających być wyróżnione poprzez grę światła, ale i jako oświetlenie podłogowe, jakie nada charakteru i rangi naszym pomieszczeniom. Taśmy ledowe, jako oświetlenie dekoracyjne to osobne zagadnienie, które można tylko ograniczyć fantazją jego twórcy.

Tworzenie z taśm led wzorów

Tworzenie z taśm ledowych napisów wzorów, symboli i temu podobnych, ale i postaci czy trójwymiarowych kształtów jest praktycznie niczym nieograniczone prócz pomysłowości ich twórców. Warto przypomnieć o różnobarwnej barwie światłą jaka nam oferują taśmy ledowe, ich zróżnicowanej wielkości i różnych długościach. Taśmy ledowe to także oświetlenie ostrzegawcze coraz częściej stosowane na naszych drogach montowane w ich powierzchnie, ale i w samochodach ledy zaczęły zastępować tradycyjne żarówki samochodowe. Jak widać taśmy ledowe na dobre zagościły w naszym codziennym życiu a to dla nas bardzo dobry znak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *