Wyprawka dla naszego niemowlaka

Każdy świeżo upieczony rodzic z pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, ile obowiązków stoi przed nim w momencie pojawienia się na świecie dziecka. Jest to bardzo duże przeżycie, dla każdego z nas, kto od dawna pragnął mieć dzieci. Nie zapominajmy jednak, że dziecko to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim cała masa wyrzeczeń i pracy. Widać to już zanim się ono narodzi, albowiem należy zakupić całą wyprawkę dla naszego potomka. Niestety obecne ceny śpioszków, łóżeczka i innych akcesoriów są niebotyczne, dlatego też warto zastanowić się, co tak naprawdę jest dla nas niezbędne na samym początku nowego istnienia, a o czym można w ogóle zapomnieć.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Najważniejszym elementem jaki powinniśmy wziąć pod uwagę są śpioszki, w które ubierzemy naszego malucha zaraz po narodzeniu. Dokonując zakupu śpioszków warto zaopatrzyć się w kilka sztuk. Dlaczego tylko tyle? Ponieważ wymiary dziecka na podstawie USG w rzeczywistości mogą się zdecydowanie różnić. Ponadto dzieci zaraz po urodzeniu bardzo szybko rosną i przybierają na wadze, dlatego też nie warto inwestować w zakup więcej niż 8 śpioszków. Co więcej najlepszy rodzaj śpioszków to pajacyki – śpioszki rozpinane w kroczu. Dzięki temu zmieniając dziecku pieluszkę nie będziemy musieli go całego rozbierać, a jedynie rozpiąć u dołu śpioszki. Jest to bardzo wygodne zarówno dla nas, jak i dla dziecka, które z pewnością podczas każdego przebierania zwykle płacze.

Kolejna sprawa to becik, na którym to bezpiecznie przewieziemy naszego malucha ze szpitala do domu. Zapewnia on dziecku równe podłoże, dzięki czemu unikniemy różnych przykrych niespodzianek. Musimy wiedzieć, że dziecko jest niesamowicie delikatne i tak też należy się z nim obchodzić. Co więcej warto mieć ze sobą jakiś kocyk, którym będziemy mogli przykryć dziecko. Kocyki dla dzieci świetnie przydają się w upalne dni. Podczas wszelkich drzemek warto przykryć dziecko kocykiem, albowiem unikniemy zbytniego przegrzania skóry dziecka, co w większości przypadków powoduje pojawienie się na skórze potówek.

niemowlak

Istotną rzeczą jest także karmienie. Otóż nie wszystkie matki mają w sobie tyle pokarmu, by móc nim wykarmić malca.

Nie tylko w domuWarto więc przygotować się na taką ewentualność. Abyśmy nie musieli w nocy szukać otwartych aptek całodobowych, warto już wcześniej podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego mleka, a także zakupić podgrzewacz do butelek. Jeśli robimy to wystarczająco wcześnie, to możemy zdecydować się na kupno tych produktów za pośrednictwem sklepów internetowych, gdzie cena jest nawet o połowę tańsza.

Nie należy również zapominać o tym, iż dla takiego malca bardzo polecane są spacery, które pozwalają lepiej dotlenić organizm, a słońce dostarcza dużo witaminy D potrzebnej do prawidłowego budowania kości. Spacer z dzieckiem na rękach z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego też, jeśli termin porodu znajduje się w porze wiosennej, letniej bądź też wczesną jesienią, warto zastanowić się nad zakupem wózeczka. Na rynku można spotkać wózki dziecięce, które po kilku modyfikacjach można przekształcić w wózek spacerowy. Jest to najlepsze rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *