Dieta odchudzająca z cateringiem – zasady i efekty

Wiele osób wraz z nowym rokiem postanawia wprowadzić zmiany w swoje życie. Jedni myślą nad rozwojem zawodowym, drudzy chcą więcej odpoczywać, inni zaś zastanawiają się w jaki sposób mogą odmienić swoje ciało. Istnieje wiele sposobów, które rzekomo mają sprawić, że będziemy mogli cieszyć się sprawnym i estetycznym ciałem przez długie lata. W tym temacie nie ma drogi na skróty, jednak są metody, dzięki którym można ten proces znacznie ułatwić. 

Dobra dieta to podstawa

Odpowiednio zbilansowana dieta pudełkowa odchudzająca, wraz z wystarczającą liczbą witamin, białek, tłuszczy i węglowodanów, oraz ujemnym bilansem kalorycznym to najważniejsza sprawa w kwestii redukcji masy ciała. Na nic zdadzą się wszelkie rodzaje aktywności fizycznej, czy też szejki proteinowe, jeżeli będziemy spożywać nadmierną ilość kalorii. Bez ujemnego bilansu kalorycznego nie ma możliwości zredukowania wagi. W takim wypadku catering będzie świetnym rozwiązaniem.

Catering dietetyczny – z czym to się je?

Catering to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na przygotowywanie posiłków. Zazwyczaj nie zajmuje to zbyt długo jeżeli przygotujemy dobrą dietę, jednak dobra ma 24 godziny, a dla mocno zapracowanych każda godzina może być cenna.


Oferta partnera artykułu: Fast Meal (fastmeal.pl)


Dostarczanie jedzenia przez firmy zewnętrzne to także spore ułatwienie w kwestii transformacji sylwetki. Zamawiając dietę, dostosowaną pod nasze preferencje, wybieramy jej kaloryczność oraz podział makroskładników. W ten sposób wiemy dokładnie ile jemy, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie uzyskać zamierzony efekt.

Warto pamiętać, że zdecydowanie się na catering, wcale nie oznacza tego, iż nie możemy nic zjeść poza zamówionymi daniami. Dobrym przykładem w przypadku diety o kaloryczności 2000kcal będzie zamówienie posiłków, które łącznie zawierają 1500 kalorii, a resztę energii można pozyskać z własnych produktów.

Balans w diecie odchudzającej

Przechodząc na dietę odchudzającą można popaść w wiele skrajności, które finalnie nie przyniosą żadnych pozytywnych zmian w naszym organizmie.

Dla przykładu, osoba która na co dzień pozyskiwała kalorie w większości z produktów wysoko przetworzonych, które nie zawierają żadnych wartości odżywczych oraz posiadają ogromną ilość kalorii, złym pomysłem będzie usunięcie wszystkich tych produktów z diety.

Dlaczego warto spróbować diety pudełkowej?

Zbyt restrykcyjna dieta prowadzi do tego, że nie jesteśmy w stanie jej podołać i finalnie wracamy do starych nawyków żywieniowych. Jeżeli 80% kalorii, które spożywamy, pochodzą z dobrej jakościowo żywności, nic nie stoi za przeszkodą, aby pozostała ilość została dostarczona przez produkty typu fastfood, chipsy, czekoladę itd.

Catering znacząco ułatwi prowadzenie zdrowego stylu życia i pomoże w odchudzeniu sylwetki. To nie jest nic wiążącego, dlatego warto spróbować nawet na tydzień, aby przekonać się, czy jest to coś dla nas.

Aby odchudzić sylwetkę, trzeba pamiętać o najważniejszych elementach takich jak dieta z ujemnym bilansem kalorycznym, odpowiednia dzienna dawka ruchu, która pomoże spalać nadmierne kalorie, oraz regeneracja, aby podczas dnia mieć energię na codzienne czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *