Historia bielizny z bliska

bielizna damskaW dzisiejszych czasach przywykliśmy do opiętych krojów, uważamy je za najbardziej wygodne, najłatwiejsze do noszenia. Szczególnie osoby młode, które nie nosiły nigdy halek czy innych akcesoriów, które stosowały jeszcze nasze babcie.

Bielizna nocna noszona dawniej nie mogła być obcisła ani nie mogła być to xl bielizna. Najczęściej miała być to bielizna duże rozmiary. Nie mogła za bardzo przylegać do ciała, co mogłoby być uznane za nieprzyzwoite. Zwiewność stanowiła podstawową zaletę. Dziś nie możemy sobie pozwolić na noszenie takiej bielizny. Przede wszystkim dlatego, że nasze ubrania wierzchnie też są o wiele bardziej przylegające do ciała, niż było to kiedyś. W dawniejszych czasach pod przepastnymi sukniami czy wieloma warstwami spodni można było ukryć nawet bardzo szerokie pantalony. Bielizna mogła swobodnie powiewać i przepuszczać powietrze przez wielkie nogawki, ponieważ długość sukni gwarantowała, że nikt jej nigdy nie zobaczy.

Ważne symbole

Pamiętajmy, że wiele pań w ogóle nie nosiło bielizny na dolnej części ciała z powodu używania pasa cnoty. W powszechnym mniemaniu ta swoista bielizna uchodzi za symbol prześladowań kobiet. Wiele badań pokazało jednak, że często kobiety same chciały takie pasy nosić, bo chroniło je to przed gwałtem, na przykład w podróży. Dlatego właśnie historia jest taka fascynująca. Możemy dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych rzeczy na tak pospolite tematy, jak bielizna męska, której używamy na co dzień i nawet nie zwracamy na nią uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *