Podwiazka

podwiazkaPodwiązka to jeden z najbardziej intrygujących elementów damskiego stroju. Dziś już nikt nie zakłada jej tak, jak miało to miejsce kiedyś, czyli w celach użytkowych. Dziś podwiązka ma przede wszystkim ozdabiać, a także być elementem bielizny erotycznej. Związanych jest z nią też kilka zwyczajów. Jednak w dawnych czasach podwiązka była przede wszystkim elementem garderoby służącym do podtrzymania pończoch. Dziś nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ mamy nowoczesne pończochy samonośne, ale kiedyś pończochy były noszone i przytrzymywane wyłącznie za pomocą podwiązek. Dziś ten problem nie istnieje, mamy inne rozwiązania, o wiele wygodniejsze, a podwiązka służy nam przede wszystkim jako ozdoba na bal maturalny czy też na własny ślub. Czerwona bielizna i podwiązka na balu maturalnym to obowiązkowy zestaw, jeśli chcemy zdać maturę. Od wielu lat jest to więc podstawowy zestaw każdej dziewczyny w klasie maturalnej.

Na slub

Także podczas ślubu podwiązka jest bardzo potrzebna. Oczywiście tym razem musi być ona w kolorze białym, ponieważ taki jest w naszym kręgu kulturowym kolor dla panny młodej. Także i w tym wypadku podwiązka nie stanowi żadnego elementu praktycznego, a jedynie ozdobny, ponieważ panny młode już nie chodzą do ślubu w pończochach.
podwiazka

Bielizna erotyczna

Podwiązka to także nieodzowny element bielizny o zabarwieniu erotycznym, która może być sprzedawana zarówno w zwykłych sklepach, jak i w tych sprzedających wyłącznie bieliznę erotyczną. Niestety, nawet tak małe elementy stroju jak podwiązka w wielu przypadkach bywają bardzo drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *